Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN
Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio zainteresowanie Funduszu koncentruje się na blisko ze sobą związanych obszarach rynku gospodarstw domowych i klienta biznesowego na rynku energetycznym. Fundusz został utworzony w 2015 roku na bazie doświadczeń biznesowych wyniesionych z projektów inwestycyjnych w obszarze energii w Polsce i regionie Europy Środkowo – Wschodniej. Od tego czasu stopniowo buduje swoją wartość i zaufanie inwestorów.
Fundusz inwestuje w podmioty działające na rynku energii wyróżniające się na rynkach lokalnych, regionalnych i globalnych. Proces inwestycyjny oraz ramy prawne i organizacyjne działalności funduszu wyznaczają przepisy prawa i wewnętrzne regulacje funduszu, zaś podstawowym dokumentem, określającym prawa i obowiązki inwestorów jest statutu Funduszu oraz dokumenty emisyjne – warunki emisji certyfikatów inwestycyjnych oraz propozycja nabycia, przekazana w drodze subskrypcji prywatnej.
Jak działa Polski Fundusz Energetyczny?
Polski Fundusz Energetyczny, jako inwestor i uczestnik rynku kapitałowego, poszukuje spółek, które mają pożądany i zgodny z przyjęta polityka inwestycyjną model biznesowy w zakresie produktów, sposobu obsługi klienta, innowacyjnego podejścia do sprzedaży i marketingu, pozwalający na zapewnienie wysokiego poziomu inwestycji. Korzystamy z zewnętrznych doradców i ich doświadczeń biznesowych, działając z poszanowaniem etyki biznesu, przejrzystości działań i jasnego określania celów.
Fundusz i podmiot nim zarządzający ceni nowatorskie podejście do budowania relacji wewnątrz i na zewnątrz organizacji, które reprezentuje „turkusowa kultura organizacyjna”, oparta o szczerą i otwartą komunikację, budowanie zaufania, uznanie wartości każdego i jego odpowiedzialność, która tworzy równowagę pomiędzy przewagą konkurencyjną, innowacją, interesami pracowników oraz wynikami biznesowymi.
Fundusz aktywnie wspiera swoje inwestycje również – w ramach posiadanych zasobów – na innych możliwych polach współpracy, między innymi poprzez udostępnianie dostępnego know-how oraz doświadczeń i kontaktów biznesowych, a także zapewnia wsparcie w budowaniu nowatorskich strategii rynkowych i marketingowych oraz efektywnych narzędzi obsługi klienta. Fundusz dąży do tego, by być dla spółki wspierającym partnerem.
WANCI Polskiego Funduszu Energetycznego FIZAN
Żródło: www.analizy.pl
* Niniejszy materiał nie może stanowić podstawy do podjęcia decyzji o dokonaniu jakiejkolwiek inwestycji w papiery wartościowe czy instrumenty finansowe. Prezentowane dane oparte są na opracowaniach własnych Towarzystwa chyba, że wyraźnie wskazano inne źródło pochodzenia danych. Informacje zamieszczone w niniejszym materiale nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (MAR). Inwestowanie w fundusze inwestycyjne związane jest z ryzykiem i może wiązać się z utratą całości lub części zainwestowanych środków. Dlatego też decyzję o ewentualnym nabyciu certyfikatów należy podjąć po dokładnym zapoznaniu się z dokumentami dotyczącymi funduszu (statut, warunki emisji). Prezentowane historyczne stopy zwrotu z inwestycji nie uwzględniają opłat manipulacyjnych pobieranych przy nabyciu lub konwersji certyfikatów inwestycyjnych funduszu. Szczegółowe informacje zawarte są w Warunkach Emisji Certyfikatów udostępnionych w siedzibie COPERNICUS CAPITAL TFI S.A. Historyczne stopy zwrotu nie stanowią gwarancji osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości . Indywidualna stopa zwrotu nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym i jest uzależniona od dnia zbycia oraz dnia odkupienia papierów wartościowych lub instrumentów finansowych oraz od wysokości pobranych opłat dotyczących zarządzania Funduszem lub opłat manipulacyjnych i należnych podatków. Towarzystwo nie gwarantuje osiągnięcia założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonych lub podobnych do osiągniętych dotychczas wyników inwestycyjnych.
Copernicus Capital TFI planuje przeprowadzenie kolejnych emisji certyfikatów inwestycyjnych PFE FIZAN. Zakładana dynamika wzrostu bazuje na oczekiwanym wzroście aktywów z tytułu nowych emisji. Brak realizacji celu w postaci wzrostu WAN może negatywnie odbić się na dynamice wzrostu WANCI funduszu.
* Informacje i dane publikowane w niniejszym artykule mają wyłącznie charakter informacyjny, w szczególności nie stanowią one oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.). Osoby chcące inwestować w fundusz powinny uprzednio zapoznać się z dokumentami stanowiącymi miarodajną podstawę zachowania inwestycyjnego, w szczególności ze sprawozdaniami finansowymi, rozpowszechnianymi przez podmiot uprawniony do oferowania takiego produktu oraz ewentualnie skorzystać z usług doradztwa inwestycyjnego, oferowanych przez licencjonowany podmiot. Należy brać pod uwagę, że uczestnictwo w funduszu nie daje gwarancji uzyskania zysku ani ochrony kapitału, a fundusze inwestycyjne nie gwarantują osiągnięcia celu inwestycyjnego. Należy liczyć się z ryzykiem utraty części zainwestowanych środków, a w całym okresie inwestycji jej wartość może ulegać wahaniom.
Może to Ci się spodoba
Polskie firmy coraz częściej padają ofiarą hakerów
Co czwarta polska firma zanotowała naruszenie bezpieczeństwa informatycznego w ostatnim półroczu. Mimo to nadal wielu menadżerów uważa, że cyberbezpieczeństwo to domena obszaru IT, a nie krytyczny czynnik funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kluczem do skutecznej
Kiedy warto rozważyć zmianę biura księgowego?
Współpraca z biurem rachunkowym nie zawsze wychodzi przedsiębiorcy na dobre. Nie każdy księgowy sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Nie każdy pilnuje ustalonych terminów i ma wystarczającą wiedzę, aby zajmować się księgowością.
Od stycznia wchodzi w życie obowiązek potwierdzania godzin pracy dla osób zatrudnionych na umowach-zleceniach
Zmiany dla osób zatrudnionych na podstawie umów-zleceń. Od stycznia będzie obowiązkowe potwierdzanie godzin pracy. Sposób potwierdzania liczby przepracowanych godzin może zostać określony w umowie. W przeciwnym wypadku przyjmujący zlecenie lub świadczący usługi
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!